[email protected]


Logo
Bli medlem
A til Å

G10 på full fart inn i sin første sesong med syverfotball

Forfatter: Magnus Orre

10. mai 2026

#bestpågodeminner
Fotball
News article image

Etter en lang og kald vinter med godt oppmøte på trening, er laget nå godt i gang med både seriespill og turneringer.

Gjennom vinteren har vi hatt jevnt og godt oppmøte på trening. I februar og mars deltok vi i Jotron Serien, en vinterserie i regi av kretsen, som ga oss nyttige erfaringer i kampsituasjoner, og gode referanser på nivå.

Godt i gang

Nå er vi godt i gang med det ordinære seriespillet, der vi stiller med tre lag og har kamper hver uke frem til sommerferien.

I tillegg har vi allerede rukket å delta på to turneringer, der spillerne har hatt gleden av å være sammen som lag, både på og utenfor banen, og forhåpentligvis fått med seg noen gode minner.

Lover godt

Alt i alt en sesongstart som lover godt for resten, der vi skal ha fokus på at alle spillerne skal utvikle seg gjennom opplevelser av trygghet, mestring og glede med fotballen.