[email protected]


Logo
Bli medlem
A til Å

Dugnadsarbeid lønner seg: Drømmeturen til Portugal er her for G15

Forfatter: Gro Ellen Albrigtsen

29. juni 2026

#bestpågodeminner
News article image

Etter jevn dugnadsinnsats over mange år, og intensiv dugnadsinnsats de siste to årene kan 26 spillere fra G15 nå nyte belønningen: Tur til Ibercup i Portugal.

Mandag morgen reiste gutta, og seks trenere, med buss fra Teigar ungdomsskole til Gardermoen, og videre med fly til Lisboa. Under cupen skal de bo på skole i Estoril, som er en nydelig liten badeby to mil fra Lisboa.

Det var noen spente, glade, forventningsfulle og litt trøtte gutter som la i vei fra Teigar mandag morgen. Motstandere i cupen blir lag fra Portugal, USA, Brasil og Spania. I tillegg blir det garantert mye bading, moro og sikkert noen VM-kamper på storskjerm.

Jobbet jevnt og trutt

G15 har jobbet jevnt og trutt over mange år for å få til denne turen. Økonomisk sett har målet vært at lagkontoen går litt i pluss hvert år. Slik sett bygges den opp år etter år.

De to siste årene har det vært intensiv dugnad av foresatte og spillere. Spesielt det siste året har guttene blitt mer ansvarlige selv for dugnadene, og de har jobbet målrettet mot å kunne delta på cupen. En god andel av guttene har også opparbeidet seg lommepenger via dugnadsarbeid. 

Flere av guttene har også vært trenere på årets Teie fotballskole, og har tjent lommepenger til cupen.

Custom image

Veien til Portugal

Laget har fulgt en naturlig progresjon i hvilke cuper de har deltatt på. De startet med Bø cup, så Sør Cup og så to år på Cup No 1 i Frederikshavn, før det store målet altså ble nådd: Cup i Portugal!

G15/G2011 er heldige som har så mange trenere som er villig til å sove i sovesal i en uke sammen med spillerne. Men dette hadde ikke gått uten innsats fra foreldregruppen.

Et hvert lag trenger innsats fra foresatte slik at det kommer dugnadspenger inn på lagkontoen. Det trengst også hjelp til planlegging. Tipset fra G15-gjengen er at man starter tidlig, og setter seg et mål. 

Gode minner

Vi gleder oss til å følge guttene og å se hvordan de klarer seg mot lagene fra Portugal, Spania og Brasil i kampene som kommer. Uansett hvordan kampene går vet vi at spillerne kommer til å ha en flott uke i Portugal og at nye, gode minner vil skapes.

Custom image