[email protected]


Logo
Bli medlem
A til Å

Trenerforum med Sandefjord Fotball

Forfatter: Teie IF

28. august 2026

Trenerutvikling
#bestpågodeminner
News article image

Med fokus på den gode økta

Torsdag 28. august inviterte Teie IF klubbens trenere til trenerforum i samarbeid med Sandefjord. Kvelden samlet trenere på tvers av klubbens aldersgrupper og lag for faglig påfyll, refleksjon og et felles mål om å utforske hvordan vi kan skape gode utviklingsmiljøer for klubbens spillere.

Temaet for kvelden var "Den gode økta", med særlig fokus på trenerens rolle i å legge til rette for læring gjennom god veiledning. Geir Ludvig Fevang, trenerutvikler i Sandefjord Fotball, ga oss innsikt i hvordan planlegging, organisering og kommunikasjon kan bidra til økt involvering, mestring og utvikling.

Deretter tok Samir Saric og Anders Abrahamsen trenerne med ut på feltet for å vise oss hvordan trenerens handlinger påvirker aktivitet, læring og kvalitet i treningshverdagen. Øktens tema var overtall, og det ble satt fokus på hvordan trenere kan skape et miljø som utfordrer spillerne samtidig som det gir trygghet og rom for å prøve, feile og lære. 

Custom image

- Det er inspirerende å se hvor dyktige trenerne er til å legge til rette for at spillerne skal lykkes med tema, sier spillerutvikler i Teie IF, Kenneth Løvlien. 

Etter den praktiske delen samlet trenerne seg til refleksjon og diskusjon. Dette ga gode muligheter til å dele erfaringer fra egen hverdag og diskutere hvordan innholdet kan omsettes til praksis i Teie IF. 

- Trenerforum skal være en viktig møteplass for klubbens trenere. Her skal vi skape muligheter for at vi skal lære sammen, dele erfaringer og bygge en felles forståelse av hva som kjennetegner gode utviklingsmiljøer i Teie IF, sier sportslig leder, Anders Brodin 

Teie IF ønsker å rette en stor takk til Sandefjord Fotball for et inspirerende og lærerikt klubbesøk. Besøket gir våre trenere økt kompetanse og inspirasjon, og er dermed med på å styrke kvaliteten på aktivitetstilbudet for klubbens medlemmer. 

Vi takker alle trenerne som deltok, og vi ser frem til flere inspirerende trenerforum i tiden som kommer. 

Custom image